Keskiviikkona lollit pitivät huikean ensiaamun heidän satumusikaalillensa. Lollit olivat ahkeroineet musikaalin parissa todella paljon.
Tytöillä oli sählyhaastepeli Sieviläisiä vastaan.
Torstaina ohjelmaillassa jokainen solu sai leipoa kakun keittiölautakunnan antamista aineksista.
Perjantaina somistelimme ahkerasti opistoa viikonloppua ja pääsiäistä varten. Saimme myös nauttia kauniista ilta-auringon paisteesta ja keväisestä ilmasta.
Viikonloppuna opistolla oli entisiä opistolaisia, jopa viidenkymmenen vuoden takaa ja opistolaiset majoitettiin päärakennuksiin ja tyhjiin kämppiin.
Lauantai-iltana vietimme ohjelmailtaa, johon jokaiken vuosikurssi oli kehitellyt ohjelmaa. Opiston lentopallojoukkue pelasi päivän päätteeksi ottelun entisiä vuosikurssilaisia vastaan.
Sunnuntaipäivä alkoi jumalanpalveluksella salissa, jonka jälkeen oli alustus ja keskustelu. Päivällisen jälkeen entiset opistolaiset lähtivät pois ja rauha palasi opistolle. Illalla auditorio valmisteltiin pääsiäiskuvaelmaa varten, joka esitetään keskiviikkona.
Viikko isäntänä ja emäntänä on ollut mahtava kokemus ja on ollut mukavaa nähdä iltaista soluelämää. Parasta on ollut iltaiset solukierrokset.
Juliaana ja Daniel